شرکت بازرگانی بهیاد تجارت پارس

آیا لپه همان نخود است یا با هم فرق دارند؟

آیا لپه همان نخود است یا با هم فرق دارند؟

قیمت خرید انواع لپه درجه 1 در بازار عمده فروشی چند است؟ قیمت خرید لپه فله با توجه به سایز و کیفیت آن کاملا متفاوت است.

تفاوت نخود و لپه در چیست؟

آیا لپه فرآورده ای از نخود است؟ بهترین نوع لپه چگونه تولید می شود؟ در ظاهر ممکن است پاسخ دادن به این سوال بسیار ساده باشد اما این را بدانید که خیلی از مردم پاسخ آن را نمی دانند.

این در حالی است که لپه یکی از اساسی ترین مواد غذایی در فهرست غذایی ما ایرانیان است. به همین روی در این مطلب به سوالاتی از این دست پاسخ می دهیم. با ما در همراه شوید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید و از قیمت روز لپه درجه1 عمده مطلع شوید.

نخود و لپه هر دو از خانواده حبوبات هستند. این دو محصول بسیار پر مصرف می باشند. تقریبا همه ما با نخود آشنا هستیم و می دانیم که دارای سایزهای مختلفی است.

انه نخود به رنگ سفید، کرمی رنگ، زرد، قرمز قهوه ای و یا سیاه است. سطح دانه در بعضی ارقام صاف و در برخی دیگر چروکیده است.

وزن یکصد دانه آن بین 9 تا 40 گرم متغیر بوده و هرچه رنگ بذر روشن تر باشد وزن آن بیشتر است.

اما لپه فرآورده ای از نخود می باشد. البته نمی توان هر نخودی را به لپه تبدیل کرد و این کار قواعد خاص خود را دارد.

لپه فرآورده ای از نخود

در انواع نخودی که تولید می شود، نمونه ای وجود دارد که به آن نخود لپه می گویند. نخود لپه دانه های بسیار ریزی دارد و به راحتی می توان آن را لپه نمود.

<< در نتیجه لپه همان نخود لپه است که پس از گذراندن مراحل تولید به لپه تبدیل می شود. >>

بهترین نوع لپه

بهترین نوع لپه در کارخانه های لپه سازی ایران، نمونه های مختلفی تولید می شود. برخی از این نمونه ها، نخود لپه آن از مزارع داخلی برداشت می شود و بسیاری دیگر از آن ها از کشورهایی همچون استرالیا، اتیوپی و تانزانیا به کشور وارد شده و در کارخانه های لپه سازی که عمدتا در آذرشهر وجود دارند به لپه تبدیل می شوند. از نظر کیفی هر کدام از آن ها با یکدیگر متفاوت بوده و حتی ظاهر آن ها با همدیگر فرق دارد. بهترین نوع لپه موجود در ایران را می توان لپه ایرانی دانست. زیرا علاوه بر ظاهر آن، کیفیت بسیار بالایی نیز دارد.

بنابراین همانطور که در بالا گفته شد لپه یکی از انواع حبوبات و از خانواده نخود می باشد و در بین سایر حبوبات ارزش غذایی بالایی دارد و می تواند جایگزین مناسبی برای گوشت باشد.

لپه علاوه بر پروتئین، حاوی نشاسته هم می باشد. بدین ترتیب هم پروتئین بدن و هم انرژی مورد نیاز بدن را تامین می کند.

به طور کلی لپه ارزش غذایی بالایی دارد و هر واحد غذایی آن (یک فنجان لپه نپخته برابر با یک واحد می باشد) برابر با یک واحد گوشت (90 گرم) است. در واقع ارزش غذایی هر نوع حبوباتی به میزان پروتئین موجود در آن بستگی دارد.

از آنجائی که لپه یک محصول فرآوری شده است بنابراین می توان آن را از انواع نخود لپه با درجه کیفیتی متفاوت تولید کرد و در نتیجه لپه فرآوری شده با کیفیت متفاوتی خواهیم داشت. به همین دلیل قیمت قیمت خرید انواع لپه در بازار با توجه به کیفیت این محصول و سایز آن متفاوت است. همچنین یکی از مهمترین عواملی که میتواند در بازار عمده فروشی روی قیمت لپه تاٍثیر گذار باشد ، ایرانی یا خارجی بودن این محصول است. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین خرید با کیفیت ترین لپه و بهتیرن قیمت ها با کارشناسان فروش شرکت بازرگانی بهیاد تجارت پارس ، در تماس باشید .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.