شرکت بازرگانی بهیاد تجارت پارس

لوبیا چیتی

slide-2feca5b
slide-f145459
slide-444258c
slide-f4fec89

لوبیا چیتی :

لوبیاچیتی که به آن لوبیای رومی هم می‌گویند، یکی از انواع لوبیا و از گیاهان دولپه‌ای می‌باشد و یکی از محبوب‌ترین لوبیاها دربین ایرانیها، ایتالیایی‌ها، پرتغالی‌ها و ترکیه‌ای‌ها است.

در کشور ایران قطب تولید لوبیا چیتی منطقه جاپلق که بخش این منطقه مومن آباد در استان لرستان میباشد,که بهترین رقم لوبیا چیتی در جاپلق کشت میشود.

بسیاری معتقدند که طعم این نوع لوبیا به نسبت دیگر انواع لوبیا بهتر است و با خوردن آن کمتر دچار نفخ می‌شوند اما هنوز شواهدی که نشان بدهند کدام یک از انواع لوبیاها نفاخ تر هستند به دست نیامده است. آمینواسید فراوان موجود در لوبیاچیتی آن را به یک منبع خوب برای دریافت پروتئین و جایگزین مناسبی برای انواع گوشت‌ها تبدیل کرده‌است. لوبیای چیتی از نظر مقدار فیبر بر سایر لوبیاها برتری دارد.

خواص درمانی:

گفتنی است میزان پروتئین موجود در این نوع لوبیا از انواع دیگر آن بیشتر است، از این رو منبع غذایی مفیدی برای پیشگیری از ابتلا به اختلالات کلیوی و پوکی استخوان به‌شمار می‌رود. قرار دادن میان‌وعده‌های غذایی حاوی لوبیا چیتی در پیشگیری از سرطان روده بزرگ نقش مهمی دارد. اکثر مواد غذایی بویژه مواد غذایی پرچرب سبب افزایش هورمون لپتین در خون می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد این هورمون نقش مهمی در افزایش اشتها و ابتلا به اضافه وزن دارد، این در حالی است که رژیم غذایی حاوی لوبیا چیتی باعث ترشح حداقل میزان لپتین در خون شده و از ابتلا به چاقی ناشی از افزایش اشتها پیشگیری می‌کند. وجود مقدار قابل توجه ویتامین «ث» در این نوع لوبیا نیز بر خواص درمانی آن می‌افزاید.

خواص لوبیا چیتی در درمان بیماری ها:

1- درمان یبوست 

2-کاهش کلسترول

3-تنظیم قند خون

4- جلوگیری از ریزش مو

5-جلوگیری از خشکی پوست 

6-پاکسازی بدن

7-مفید برای زنان باردار

8-تنظیم فشار خون

9-تامین کولین

10- بهبود سلامت قلب

طبع لوبیا چیتی :

طبع لوبیا چیتی در طب سنتی گرم و تر است.

لوبیا چیتی سرشار از فیبر است:

از اصلی ترین خواص لوبیا چیتی برای لاغری، مقدار فیبر موجود در آن است.

لوبیا چیتی بالاترین میزان فیبر ممکن را در بین حبوبات دارد.